Víkend plný triatlonu

BONATRANS TRIATLON

V sobotu jsem se s Lumírem a Michalem a ještě s dalšími triatlonovými kamarády sešli ve Vrbicích části města Bohumín. Zde se konal jeden z posledních triatlonů sezóny a počasí s blížícím se koncem prázdnin vyšlo na jedničku. To ovlivnilo i počet účastníků, který se i štafetami pohyboval okolo sedmdesátky. Závod se jel na distancích sprint triatlonu tedy 0,75-20-5.

1

Oproti loňsku si pořadatelé trochu pohoršili, fronta na prezentaci se moc nehýbala a na cyklistické části při otočce si páni policajti zapomněli vzít kužel, takže bylo těžké vědět, kterého policistu vlastně objíždět.

2

Plavání bylo lehce prodloužené cca o 100 m a z vody jsem se dostal na 5. pozici, Michal vylézal 20. a Lumír na 39. pozici. Během cyklistiky jsem se rychle dostal na 3. místo a v závěru ještě dojel druhého borce, s kterým jsem dojel do depa. Po rychlejším přezouvání jsem depo opouštěl na 2. pozici. V cyklistické části si polepšili i Michal s Lumírem, kteří druhé depo opouštěli na 18. respektive 37. příčce.

3

4

5

6

Během cyklistiky se mnoho lidí snažilo co nejvíc získat, ale byla vidět nezkušenost při jízdě balíku. Rychlé nástupy a nebezpečné manévry skupinku spíše zpomalovali. Jeden ze závodníku, snažící se o co nejlepší aero posed, si bohužel nepohlídal směr, kterým jede, a urazil zaparkovanému auto zrcátko. Záchranka tak během závodu měla taky co dělat.

7

8

9

Na běžecké části bylo už o vítězi rozhodnuto. Na vedoucího Petra Cívelu jsem ztrácel cca 4 minuty, které už nebylo možné stáhnout na 5 km dlouhé trati a tak jsem si hlídal 2. pozici a ve svižném tempu doběhl do cíle. Michal dokončil jako 15. a Lumír si udržel své 37. místo v celkovém pořadí.

Výsledky

VĚTŘKOVICKÝ TRIATLON

V neděli byl pak na plánu triatlon v okolí Kopřivnice. I přes lehkou únavu ze soboty jsme se s Míšou a jeho dcerou Verčou rozhodli startovat. Bohužel jsme ráno moc nestíhali, jelikož jel Michal rovnou z práce a cestou na závod jsme ještě museli vyzvedávat Verču v Ostravici. Volali jsme tedy našemu týmovému kolegovi Ondru Richtrovi, jestli by nám vyzvedl startovní čísla a čipy. V domnění, že start je v 10:30 jsme dorazili na místo s cca 40 minutovou rezervou a naštěstí jsme hned potkali i Ondru, který už byl na cestě uložit si věci do depa. Předal nám tak věci a my jsme si začali na parkovišti u auta chystat kola a převlíkat se, když najednou se ozval výstřel! „To už byl start? Si dělají srandu ne?“ koukli jsme se na sebe trochu nevěřícně.

Řekl jsem Míchalovi, že pojedu omrknout, jak to vypadá. Sbalil jsem rychle všechny potřebné věci a vyjel jsem na místo startu. Bylo to tak, start byl v 10:00. Voda už se čeřila a závodníci se blížili k první bójce :D. Rychle jsem si tedy hodil kolo do depa oblekl si vršek dresu, čepku, brýle a letěl jsem k vodě. Tam jsem ještě prohodil pár slov s pořadateli a zeptal se kolik mám cca ztrátu. Řekl, že asi něco kolem 5 minut a tak jsem se vydal na stíhací závod. Michal absolvoval závod s Verčou a do závodu se vydali se ztrátou přibližně 10 minut. Organizátoři už jim sklízeli bójky, když plavali. Takže jsme ještě nakonec měli relativně štěstí, jednak že jsme potkali Ondru hned při příjezdu a že jsme měli na co plavat :D.

10

12

Ve stíhacím závodě jsem po plavecké části vylézal na 63. místě z 85 závodníků. V depu jsem si při obouvání ještě ufouknul kola, jelikož před závodem nebyl čas na žádný předběžný servis. Naskočil jsem na kolo, sedlo bylo ještě lehce nakřivo a trochu vysoko, jelikož si horské kolo na závody vždy půjčuji od táty. No ale nějak se to muselo zvládnout a postupně jsem sjížděl jednoho závodníka za druhým.

13

14

15

16

Po 20 kilometrech na kole jsem opouštěl druhé depo na 8. místě a v běžecké části jsem tomu musel dát, co to půjde. V pondělí se už žádný závod nekonal a tak nebylo na co se šetřit. Běželo se mi po tak náročné cyklistické části překvapivě dobře a do cíle jsem dorazil na 3. místě v celkovém pořadí s 3 minutovou ztrátou na vítěze. Verča s doprovodem Michala dorazila do cíle na 19. místě mezi ženami a ve své kategorii vybojovala krásné 2. místo. Ondra Richtr dokončil na 16. místě z 85 závodníků.