XTREME TRIATHLON BRUŠPERK

Po Czechmanovi sa tešíme vždy na jeden z najkrajších terénnych triatlonov v blízkom okolí. Xtreme Triathlon Brušperk je rýchly terénny triatlon, pláva sa v nádrži s brčálovou vodou 800m, bike v rýchlom teréne 28km a beh prevažne po asfalte a schodoch merajúci 4km. Za Novatop sa účastníme, Lumír Kubina, Petr Kloda, prišiel nám to ukázať aj Kuba Sedlař a ešte ja Tom.

skupina

Počasie pod mrakom pred štartom padá pár kvapiek ale teplota vody je niekde okolo 21 stupňov, napriek tomu tý čo máme neoprén ho volíme.

p1

p2

p3

p4

11:15 je odštartované, štartové pole je seriózne roztiahnuté, tempo vražedné :) Začiatok idem pri Tomovi Materovi a je mi jasné, že takto plávať dlho nemožem, za chvíľku zvolnujem a držim tempo s Hudym (čítaj Hudyny alebo tiež Petr Hudeček) za bójkou sa do skupiny pridáva Verča Stepková, zbytok ľudí nepoznávam.

p5

p6

p7

S vody vyliezam v tesnom závese za Klodičom, viem že to plávanie asi nebolo úplne marné. Depo zvládam rýchlejšie ako Peťo a začínam tak cyklistickú časť. Doťahujem hneď polského závodníka, ktorý sa na chvíľku na mňa vešia no v lese mu odskakujem. Prvé kolo idem sám predbieham 2 závodníkov pred koncom druhého kola doťahujem daľšieho závodníka a po minúte je vzadu na dohlad už aj Kuba Sedlař, celú dobu som ho očakával kedže viem že toto je jeho disciplína.

Do druhého kola najíždim ešte pred ním no hneď za depom ide predomňa, som rád, na asfaltovom úseku mám v pláne sa schovať a trošku odviesť. Nakoniec za Kubom visím ale po druhom technickom výjazde mi odskakuje na cca 5 m a už ani v zjazde ani na šotoline stratu nedokážem dotiahnuť. Kubo ale dotiahol závodníka ktorý bol pred nami a spolupracujúci pár už nešlo dotiahnuť napriek rovnakému tempu. Do depa už naberám stratu. Kuba v depe na 8 ja na 10 pozícii.

b1

b2

b3

b4

b4-1

b6

b7

b8

Beh dole kopcom, následne schody, kopec, zbeh s kopca, rovinka a do cieľa sa Kuba dostáva nakoniec na 9. pozícii v čase 1:29:54. Ja vidím že mám dostatočný odstup a viem že 10. pozíciu už udržím. Do cieľa sa dostavujem v čase 1:30:57 s umiestnením v dnešnej konkurencii som nadmieru spokojný. Klodič končí v čase 1:36:25 na 21. pozícii a toto je jeden zo závodou ktorým po dlhých predlhých študijných povinnostiach naberá na objemoch. Lumír dobieha do cieľa po 1:55:06 na 77. mieste.

r1

r2

r2-1

r3

r4

r5

Ako kazdoročne super závod s troškou dažďa a fajnou partou!

Tento závod si chcel vyskúšať aj náš predseda Jirka st., už dva roky ma otravuje s tým že mu mám napísať o nejakom peknom závode. V dostatočnom predstihu som ho informoval ale kedže je zavalený povinnosťami a údajne "nemá natrénovano" a natrénuje do budúceho roku ho TÝMTO OTVORENE VYZÝVAM: Jirko Oslizlo st. (kľudne aj ml.) rok je dostatočne dlhá doba tak o rok píšeš report TY! :D

Teším sa a pozvanie platí samozrejme pre všetkých Novatopákov a kto má strach s plávania (najčastejšia výhovorka) nič nebojte, dá sa to odplávať aj s prsami s hlavou nad vodou na pohodu, ste výborný bikeri takže toho vela sjedete ;)

 

Výsledky: http://vysledky.timechip.cz/#2016/22


Galerie od Ivoše Maršálka: http://marsalekpaskovcz.rajce.idnes.cz/XTREME_TRIATHLON_BRUSPERK_2016/
Galerie od Aleše Neulingera: http://clint63.rajce.idnes.cz/Triathlon_Brusperk_11.6.2016/
Galerie od Pigiho: https://www.zonerama.com/Pigicenko/Album/1702814
Galerie od jarafa: https://www.zonerama.com/jarafa/Album/1704716
Galerie od Mirka: http://silver1.rajce.idnes.cz/XTB_2016_sjezd_k_prehrade