Linz Triathlon 1,9 – 90 – 21,1

Na pozvanie Tomáša Bednářa som sa minulú sobotu zúčastnil svojho prvého Half-Ironmanu v tejto sezóne.

1

Závod sa konal v Rakúskom meste Linz, asi 3 hodiny cesty autom od Bratislavy. Ráno zvonil budík o 5:30 - ufffff. Našťastie som sa pobalil už večer pred odchodom, pretože ráno by som to nezvládol. Cesta bola úplne v pohode okrem toho, že sa mi chcelo veľmi spať.

Areál preteku bol perfektný, všetko super zorganizované. Keďže som mal dosť veľkú časovú rezervu, išiel som si pozrieť areál a nájsť mojich kamarátov, ktorí tam už boli od piatku. Po dlhom hľadaní a menšej dezorientácie od Sandry z P-teamu, sme sa nakoniec našli a mohli ísť od depa. Aj keď som si na začiatku myslel, že mám dosť času, opäť som z depa odchádzal na poslednú chvíľu. Ostávalo 15 minút do štartu a ja som sa len začal obliekať do neoprenu.

Plavecká časť, ako moja „najobľúbenejšia“ časť preteku, ma celkom milo prekvapila. Išlo sa mi úplne v pohode, bez akýchkoľvek problémov a odplával som si svoj štandard s časom 36:20.

2

Problém nastal na ceste do prvého depa, kedy som začal pociťovať kŕče v hamstringoch . Musel som to rozhýbať!!! Kolo sa šlo na 2 okruhy, kedy bolo treba prejsť spolu 90 km s prevýšením 950m. Na trati boli pekné výživné výšľapy, ale zároveň aj rýchle zjazdy a rovinky. Kolo mi vyšlo nad moje očakávania a môj cieľ na tento závod bol reálny – prísť do cieľ do 5:30hod.

3

Prekvapujúco som rýchlo zvládol aj druhé depo a mohol som sa ísť popasovať so slnkom na bežeckú časť. Od prvého kilometra som vedel, že to nebude také jednoduché. Nohy zrazu boli tuhé a nešlo to. Beh sa šiel po cyklotrati ponad rekreačný areál, kde sa uskutočňoval závod. Bežali sa 4 okruhy s dĺžkou 5,25km. Prvé dve kolá sa šli ako tak. Držal som si rovnaké tempo, ale tretie kolo bolo už o niečom inom. Nohy už viac nechceli ísť a nastal problém v hlave, či to má zmysel a či to nebude lepšie zabaliť a už sa viac netrápiť na tom slnku. Trošku som si musel v tretom kole pochodiť, zabojovať v mojej hlave a dostať sa do posledného kola, kde som sa zas rozbehol, ale môj cieľ bol ohrozený. Nakoniec som šťastný a zdravý, len trochu spálený na chrbte, dobehol do cieľa za 2:06, čo je môj zatiaľ najhorší čas na polmaratóne.

4

Cieľ som si však splnil a plným dúškom užil veľmi pekný pretek v rakúskom Linzi. Výsledný čas som mal 5:29:21, čo ma na trati Half-Ironmana dalo na 204 priečku z 500 člennej konkurencie.

5

Tento pretek môžem odporučiť každému. Či je to len pretekár, čo chce skúsiť triatlon alebo je profesionál, pretože v tento deň sa šli 3 disciplíny: šprint triatlon, olympijský triatlon a Half-Ironman. Krásne prostredie pre rodinný výlet.