Ždárský triatlon

Minulý víkend jsem se zúčastnil 31 ročníku Žďárského triatlonu. Podmínky na začátku závodu vypadaly velmi bledě, jak pro závodníky, podporu i ostatní diváky, nic se však nezměnilo a startovalo se dle propozic. Sešla se velmi pěkná konkurence, možná srovnatelná s českým pohárem.

Plavání bylo ve větru s vlnami, po celou dobu jsem plaval bok po boku jednoho závodníka, se kterým jsme si aktivně dávali lokty, což nás asi oba trošku rozhodilo nebo zocelilo. Čas byl v porovnání s minulým rokem a konkurencí lepší než minulou závodní sezónu. Cílový čas 22:20.

žt

Cyklistika na vypůjčeném triatlonovém speciálu byla solidní, na kolo jsem sice nebyl zvyklý, ale možná by jelo rychleji, kdybych na něm neseděl já. Cílový čas 1:08:34.

žt 2

Běh byl ovšem tragický, již několikátý závod se setkávám se zkřečovatělou bránicí, díky vypětí či špatné technice dýchání. Přes velký počet natrénovaných běžeckých tréninkových jednotek a přechodových tréninků jsem vyhořel a nebyl jsem schopen seběhnout 4 závodníky před sebou. Na výsledku se to projevilo jako absolutní 11 místo.