Úpice - Česká pohár XCM 2009

jezdci: Jakub Sedlář, Marek Náhlík (Sup. riders)

Na český pohár do Úpice jsem se vydal spolu s Markem Náhlíkem a otcem, který nám dělal řidiče a servis na trati, tzv. bafíka. V Úpici se nekoná jen jeden závod, ale je to celovíkendový festival cyklistiky. Počínaje páteční časovkou a sprintem, přes sobotní maratony na 103 a 52 km, zakončeno nedělním orienťákem dvojic, to vše je doplněno večernímy koncerty různých hudebních skupin.

Já a Marek jsme měli v plánu jet maraton na 103 km který je zařazen do českého poháru v dlouhém maratonu.
Ani po předešlých deštích jsem podle zpráv od místních nepředpokládal, že na trati bude příliš bahna, ale opak byl pravdou. To mi však příliš nevadilo a spíše mi nahrávalo v technických pasážích. Po noci strávené v příjemném ubytování, kde jsem však nebyl schopen usnout, jsme se po vydatné snídani postavili na start, který byl plánován na devátou hodinu. Již od začátku se jelo slušné tempo a já jsem se snažil držet v první skupině co nejdéle, ale asi na osmém kilometru jsem se propadl do skupiny od 10 do 15 místa, kde jsem taky strávil část závodu. Bohužel jsem asi v polovině trati měl menší technický problém a skupinka mi odjela. Po vyřešení problému jsem dál pokračoval v závodě, ale již sám. Dojel jsem pak ještě dva závodníky a v cíli byl klasifikován 14. celkově a 6. v kategorii.
Po závodě jsem se jen vyjel, nalil do sebe něco na rychlejší regeneraci a pořádně umyl všechno bláto ze sebe i z kola. A čekal na vyhlášení, Marek totiž dojel na 3.místě v kategorii a já se dvěma kamarády vyhrál soutěž družstev.
Po vyhlášení jsme se jen odebrali na cestu k 240km vzdálenému domovu.